Domácí práce

30. červen 2009 | 22.14 |
› 

Průzkum ukázal, že pětina mužů v domácnosti nehne ani prstem. Naštěstí to bylo ve Velké Britanii, takže nás se to netýká. My přece rádi uklízíme, nakupujeme i vysáváme, že?

Ve Velké Británii a vůbec celé západní společnosti, kde nejsou výjimkou úspěšné podnikatelky a byznysmenky, roste nová generace železných dam. Jejich vzorem a ideálem je dnes už legendární železná lady, baronka Margaret Thatcherová.

Většina manažerek přitom strčí své mužské kolegy do kapsy. Vykonávají stejně dobrou práci a přitom se ještě zvládají starat o domácnost. Jejich fyzické a psychické napětí je podle průzkumů třikrát vyšší než vypětí stejně zaměstnaných mužů. Devadesát procent podnikatelek, které se mimo práci věnují i domácnosti a dětem, považují své nasazení v rodině za přínos a vidí v tom příčinu úspěchu na poli byznysu.

A jak je to s muži? Mizerně. Pánové, zvláště ti dříve narození, ve většině případů podílejí na domácích pracích jen nepatrně. Pětina mužů v domácnosti ani nehne prstem.

Většina starších žen považuje své závazky vůči domácnosti za samozřejmost. Byly v tom vychovány. Mladší generace žen se mění a proti nevůli mužů pomáhat v domácnosti se tvrdě ohrazují,

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (36x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář