Bezpečnost především

4. červenec 2009 | 11.07 |
› 

České silnice patří k nejnebezpečnějším na světě a ročně na nich umírá mnoho lidí. Proto je nepochopitelné, že naši mocipáni nahrávají tomu, aby se trato statistika nezlepšovala.

Tisíce černých šoférů, které každoročně nachytá policie, se budou opět zodpovídat jen z přestupku. Sankce až ročního vězení za jízdu bez řidičského oprávnění se v českém trestním zákoně dlouho neohřála.

V novém trestním zákoníku, který vstoupí v platnost v lednu příštího roku, však už není. Jízda bez řidičáku se tak stává opět přestupkem, za který hrozí pokuta do 50 tisíc korun nebo zákaz řízení.

"To je naprosto nejhorší věc, která v zákoně prošla. Auto je to samé co zbraň, a tu také nemůžete používat bez legálního oprávnění," rozčiluje se dopravní expert M. Bělka.

Teprve opakované řízení bez řidičáku nebo řízení přes úřední zákaz bude trestné, pachatelé budou postihováni za maření výkonu úředního rozhodnutí, kde hrozí nepodmíněné tresty až tříletého vězení.

České orgány loni projednaly ve zkráceném řízení skoro čtrnáct tisíc případů trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění.

Takže jako vždy, zákony u nás jdou na ruku lumpům.  Až nějaký takový neřidič nabourá do auta nějakého prominenta, tak se ten zákon rychle změní.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (34x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář