Hřbitovní parkoviště

6. červenec 2009 | 19.19 |
› 

Že parkoviště přinášejí slušné zisky je známá věc, ale že si duchovní kvůli zisku udělají parkoviště z hřbitova, to se mi zdá kapánek podivné a zavánějící neúctou k pozůstalým.

Kostel Svaté Marie ve Wimbledonu se musel omluvit zato, že nechal diváky zaparkovat auta na tamním hřbitově.

Parkovací situace během šampionátu nebyla lehká a toho se chopil vikář a náležitě na tom vydělal. Denní parkovací taxa byla 20 liber. (cca 600 korun) Kostel povolil parkování na hrobech zemřelých, jejichž příbuzní jsou k nezastižení a o hroby se nestarají. Ale 100% se to uhlídat nedalo.

Jedna z divaček Wimbledonu, M. Allock, potvrdila: "Ano, řekli nám, že můžeme zajet až přímo na hřbitov mezi hroby. Zdálo se mi to divné, ale měla jsem tak parkovací místo a mohla odejít na zápas."

Mluvčí kostela k tomu řekl: "Je tradicí, že během šampionátu nabízí farnost pomoc veřejnosti. Každoročně byly vybrány tři charitní projekty, kterým byl rozdělen výtěžek z vybraných peněz. Bohužel letos došlo k tomu, že někteří zaparkovali na nevhodných místech, ale již jsme učinili opatření, aby se tato situace neopakovala. Vikář od Svaté Marie se omlouvá za všechna pohoršení, která vznikla."

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (26x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře