Pracanti

9. červenec 2009 | 11.25 |
› 

Osobně Jehovisty nemusím, zažil jsem totiž několik jejich přesvědčovacích návštěv a byli dost neodbytní. Ovšem někde teď stoupají v kurzu.

Upřímnost, pracovitost a poctivost. Tato kritéria podle polských obchodníků splňují pouze svědkové Jehovovi. Proto do dvou outletů Ocassion v hypermarketech Tesco hodlají přijmout pouze zaměstnance tohoto vyznání.

Podle mluvčího Svazku vyznání svědků Jehovových v Polsku M. Hoszowskeho jsou svědkové Jehovovi zaměstnavateli oceňováni především proto, že vycházejí z Bible. "Bible říká, pracuj tak, jak káže Jehova, tedy Bůh," zdůvodňuje tento netradiční výběr zaměstnanců.

Někteří zákazníci se však tohoto výběru prodavačů obávají."Pamatuji si, jak svědkové Jehovovi přemlouvali moji babičku, aby se přidala k nim. Strčili nohu do dveří tak, že nemohla zavřít," říká M.Burczasová a dodává, že se bojí, aby něco podobného nezkoušeli na zákazníky přímo v obchodech.

Jedna z pracovnic outletu ale tvrdí, že takové chování je dávnou minulostí. Svědkové prý dokážou odhadnout, kdy zákazník potřebuje poradit a kdy ne.

"Evangelizační činnost je naše biblická povinnost. Ale svědkové mají být příjemní a taktní. Jestliže si někdo nepřeje naši návštěvu, odcházíme," říká Hoszowski.

Divím se, že Polsko, jako silně katolická země, tuhle kastu takhle vychvaluje. Za tohle by je Wojtyla určitě nepochválil. Krom toho, nějak to zavání diskriminací ostatních lidí.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (25x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář