A máme je zpět

12. červenec 2009 | 11.52 |
› 

Jestli si myslíte, že se jedná o nějaké úspěšné sportovní družstvo či veleúspěšný umělecký soubor, tak Vás musím vyvést z omylu. Tenhle návrat se odehrává bez fanfár a nadšení.

Romové se začínají vracet z Kanady zpět! Důvod? Jazyková bariéra a možná i absence "pečených holubů", kteří by sami lítali do pusy. Mnozí si stěžují na kapesné, které od Kanady dostávají. Svou roli hraje také to, že se v posledních týdnech zhoršily podmínky pro azylanty, útulky pro ně už jsou přeplněné.

Letos už požádalo o azyl 1720 českých uprchlíků, Kanada zatím zveřejnila počet azylů přiznaných Čechům za první čtvrtletí 2009,bylo jich jen 34.

Průměrného Kanaďana Romové nezajímají, dokud se nezmíníte, že využívají zdejší sociální systém a žijí z jeho daní, ale hovoří se také o tom, že obyvatelé Kanady začínají ztrácet trpělivost a dívají se na ně často skrz prsty. Romové jen vysedávají mezi paneláky a kolem nich pobíhají houfy povykujících dětí.

A to Kanaďani neznají naše vyhlášená sídliště. Tam by asi těžce lapali po dechu nad tou krásou, co jsou schopni naši spoluobčané vytvořit kolem svých příbytků.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (33x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář