Sestra za volantem

21. červenec 2009 | 17.52 |
› 

Kdo si pamatuje na pár filmu s trochu nervním policistou, kterého bezvadně stvárnil Luis de Funes, tak si jistě vzpomene i na potrhlou jeptišku a její šílené jízdy.

Italští strážníci zřejmě nevěřili vlastním očím, když v pátek na dálnici u Turína zastavili vůz uhánějící 180kilometrovou rychlostí. V autě totiž seděly tři jeptišky, které policistům vysvětlily, že chvátají za papežem, jenž si poranil ruku,

Řidička (56) se policistům svěřila, že jakmile se dozvěděly, že si Benedikt XVI. v noci na pátek při pádu v horské chatě zlomil zápěstí, ihned vystartovaly z Turína. Příběh potvrdily další dvě řeholnice  (65 a 78) sedící na zadním sedadle.

"Obávaly jsme se, že přijedeme pozdě. Vím, že se nesmí jezdit rychle, ale zpráva o zranění Jeho Svatosti nás silně znepokojila," uvedla řidička. Papež byl mezitím operován v nemocnici ve městě Aosta a propuštěn do domácího léčení. Mluvčí Vatikánu ujistil, že se mu daří dobře.

Strážníky ale vysvětlení misionářek neobměkčilo. Řidičce, která překročila limit o 50 km, dočasně sebrali řidičský průkaz a uložili pokutu 375 eur.

Jeptiška se však hodlá bránit. "Myslím, že se u soudu můžeme odvolat na "výjimečný stav", o němž se zmiňuje silniční zákon," řekla její advokátka Anna Orecchioniová.

Tak nevím, ale stav papeže nebyl natolik vážný, aby ctihodné sestry musely tak spěchat, nehledě k tomu, že jejich přítomnost na pacientově poranění nic nezměnila.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (25x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář