Poslanecká oběť

22. červenec 2009 | 11.08 |
› 

Rozpočet máme v mínusu, stát hledá, kde ušetřit a tak naši poslanci jdou příkladem. Zdraží si vlastní dovolenou v tuzemsku. To je hezký příklad, že.

Zvýšení cen ve sněmovních rekreačních střediscích však vyvolává buď další kritiku, anebo posměch. V Lipnici nad Sázavou se cena za osobu s plnou penzí po dlouhých letech zvýšila o 32 korun na 241. V zimním areálu v Harrachově pak o 26 korun - na 252. Obě musí dotovat stát asi pěti miliony korun ročně.

Tržní ceny jsou vidět o kousek dál. Penzion Brixen na náměstí nabízí pokoj se snídaní za 700 korun za osobu a noc. Jenže poslanecké zařízení dotuje státní rozpočet. 

V desetibodovém provozním řádu střediska je například zákaz vstupu návštěv jinam než do recepce, zákaz psů (ti štěkají) a zákaz pobytu dětí mladších tří let (ty zase moc brečí). Areál je oplocený a hlídaný psy, zahrada přepečlivě upravena - zastřižený trávník, udržované keře.

Poslancům se tu tak líbí, že si při rozdělování dotací ze státního rozpočtu vždy vzpomenou, kde byli v létě. Třeba loni poslali peníze na záchranu gotického kostela, předtím na sportovní a sociální zázemí pro základní školu.

Já se ani nedivím, z jejich platu si přece nemohou dovolit platit normální tržní ceny za dovolenou, ty jsou přece určené jenom pro nás.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (25x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře