To jsou starosti

23. červenec 2009 | 14.23 |
› 

Nezávidím našim senátorům jejich starosti. V době krize se musí starat o psí nebo kočičí kůže a to je odvádí od záslužné činnosti starat se o blaho národa.

Až milion korun pokuty bude hrozit za obchodování s výrobky z kůží psů a koček. Zabránit tomu má novela veterinárního zákona, kterou schválil Senát. Normu, která vychází z nařízení Evropské unie, nyní dostane k podpisu prezident.

Podle novely by veterinární ústavy měly analyzovat předměty dovážené například z Číny, jestli neobsahují prvky kočičích a psích kůží.

Změna vychází z dohody europoslanců se zástupci členských zemí Evropské unie v Radě EU. Toto nařízení bylo přijato na základě znepokojení nad dovozem hlavně hraček z Číny, kde byly použity výrobky z kočičích kůží.

Mluvčí Státní veterinární správy Josef Duben již dříve řekl, že kůže pocházejí zejména z asijských zemí od zvířat, která jsou mnohdy týrána. Novela má nabýt účinnosti dnem vyhlášení ve Sbírce zákonů.

Inspekce bude mít právo výrobky zajistit a nechat zničit.

Nemám rád týrání zvířat, ale proč jenom psi a kočky? Co takhle králíci, norci, lišky či tuleni. Lov tuleňů je často prováděn velice barbarsky a ani ke králíkům se nechováme v rukavičkách. Viděli jste někdy porážku kuřat? Nic moc hezkého. Takže podobně jako u lidí, tu vzniknou kasty. Psi a kočky, ostatní zvířata prostě mají smůlu. Nebo snad zakážeme a začneme ničit králičí, ovčí či z ondatry ušité kožichy? Asi ne.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (25x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře