Budeme štědří

29. červenec 2009 | 19.44 |
› 

Asi ano, protože nevím, jak dokážeme ty peníze dostat zpět. Tihle "chudáci" co jezdí v mercedesech nemají ani na zaplacení kempu a raději se nastěhovali do chráněné oblasti. Co kdyby to udělal nějaký náš bezdomovec, také by byla policie a úřady tak benevolentní? Asi ne.

Sedmnáctiletý rumunský mladík, který je od minulého týdne ve vážném stavu hospitalizován v pražské vinohradské nemocnici, není pojištěn a měl by si tedy péči platit. Náklady za pobyt u podobných pacientů se přitom pohybují od 80 000 do 100 000 korun denně, uvedla mluvčí nemocnice J.Jelínková.

Mluvčí městské policie J.Čihák na otázku, proč nebyli Romové pokutováni za ničení přírody nebo je z rezervace aspoň nevyprovodili, uvedl, že se asi jednalo o dohodu mezi vedením tamní radnice a vůdcem klanu. Zákon o ochraně přírody jasně stanoví, že by měl být sankcionován ten, kdo táboří v rezervaci a dokonce zde pálí ohně.

Podle mluvčího pražské policie T. Hulana policie do žádného střetu s Romy nepůjde,i když má jejich protiprávní jednání zdokumentované. "Upřímně řečeno, nechceme, aby nastal nějaký konflikt," řekl Hulan.

Takže zákony u nás platí pouze pro někoho, to jsme to tedy s tou demokracií pěkně dopracovali. Umíte si představit jak by to dopadlo v Německu nebo ve Francii, kdyby se někdo utábořil v nějaké chráněné oblasti. To by byl tanec, že pane Kocábe.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (27x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář