Na co máme zákony

30. červenec 2009 | 11.55 |
› 

Asi na to, aby se jejich dodržování vyžadovalo pouze na majoritní skupině obyvatel. Ostatní jako cizinci a nepřispůsobivý občané si ze zákonů nic nedělají za tichého souhlasu policie. To se tak bojí zasáhnout kvůli EU. Jsme suverení a demokratický stát? Já o tom dost pochybuji.

Romové se v Počernicích zabydlují, hygienici varují před nákazou. Místo postupného uklidnění se situace kolem desítek rumunských Romů, kteří v rozporu s českými zákony a tváří v tvář pražským policistům klidně táboří v přírodní rezervaci u počernického rybníka, dramatizuje. Starosta Dolních Počernic Z. Richter ( je ze stavu v lokalitě zoufalý, protože Romové se odtud nechtějí hnout, hygienici s přibývajícími dny divokého táboření varují před rostoucím nebezpečím nákazy.

Za táboření na zákonem chráněném místě přitom v Česku hrozí fyzické osobě pokuta až 100 tisíc korun. "Zakázáno je ale vandalství i na veřejných prostranstvích mimo rezervace, jako znečišťování, lámání větví, rozdělávání ohně a táboření.

Český stát a pražské úřady rumunským Romům bezdůvodně a zbaběle ustupují. "Zaráží mě jako řádného občana, že zákony, nařízení a vyhlášky v této zemi musí respektovat jen někdo," to byl jen jeden názor z mnoha.

Ta co nám na to odpoví naši zákonodárci a policie. Nebo snad chtějí, abychom se začali chovat stejně? Pokud tohle Romum projde, tak se tu vytvořil precedens, který se dále nechá zneužívat. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (29x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář