Kam vede fanatismus

3. srpen 2009 | 11.12 |
› 

Žijeme v jednadvacátém století nebo ve středověku? Věř a víra tvá tě uzdraví, je sice hezká myšlenka, ale určitě by s ní nesouhlasili lékaři. Nakonec by jich ani nebylo zapotřebí.

Jedenáctiletá Američanka Madeline Kara Neumannová ležela 23. března loňského roku na podlaze obývacího pokoje. Byla tak nemocná, že nebyla schopna chodit, mluvit, jíst ani pít. Okolo ní stála skupinka lidí včetně obou jejích rodičů. Všichni se modlili. Záchranku zavolali teprve ve chvíli, kdy dívka přestala dýchat.

Madeline zemřela na neléčenou cukrovku. "Doufal jsem, že Bůh mou dceru uzdraví," řekl její otec Dale Neumann ve čtvrtek v soudní síni. Porota ho shledala vinným z vraždy druhého stupně. Proces s Neumannem trval skoro týden a dvanáctičlenná porota se o verdiktu domlouvala 15 hodin.

Odborníci u soudu zdůraznili, žeMadeline mohla žít, kdyby jí byl podán inzulin a tekutinypředtím, než přestala dýchat.

Sedmačtyřicetiletý Neumann, který se kdysi chtěl stát duchovním, se hájil tím, že věřil v léčebné schopnosti Boha. "Bůh slibuje v bibli, že uzdravuje," řekl otec. "Kdybych šel k doktorovi, povýšil bych ho nad Boha,"

Matka jedenáctileté Madeline u soudu řekla, že nemoc je trestem za hřích a vyléčit ji může jen Bůh. (Co tak špatného provedlo mladé děvče, že muselo zemřít?) Přivolat lékaře by tedy znamenalo odporovat své víře.

Manželům hrozí až 25 let ve vězení. Odsouzeni by měli být začátkem října.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (25x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář