Taky lékaři

8. srpen 2009 | 22.13 |
› 

Proč máme platit 30 korun za návštěvu lékaře, když ten si kromě svého platu přijde na nemalé peníze od farmaceutických firem a pokud tady nemá profit, tak si své příjmy vylepší třeba úspěšným léčením" neexistující choroby.

Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně podala dnes trestní oznámení na lékařku, která přiznala, že bere úplatky od farmaceutických firem. Dermatoložka od farmaceutické firmy údajně inkasovala až 10.000 korun měsíčně .

Podle ředitele Košky už lékařka v nemocnici nepracuje. Poté, co událost vyšla najevo, ji ředitel s okamžitou platností propustil. "Musím říct, že mě to překvapilo. Zejména ta suverenita paní doktorky," řekl Koška. Nemocnici je podle něj současná situace nemilá.

Dermatoložka falešné dealerce farmaceutické firmy Novartis do skryté kamery řekla, že za každého pacienta, který se bude půl roku léčit přípravkem Lamisil proti plísním, dostávala 250 korun měsíčně. Farmaceutické firmy jí prý také dávaly dárky, jednou jí i proplatily notebook. "Já jsem 15 let brala 250 korun za jednoho nasazeného pacienta, za cyklus tří měsíců. To jsem dostávala každý měsíc pravidelně na hotovosti do ruky."

To je to naše tržní zdravotnictví,


Další výtečník

Obvodní soud pro Prahu 2 začal řešit případ lékaře, kterého žalobce viní z podvádění pacientů. Doktor údajně na třech pacientech vylákal přes 300.000 korun s tím, že jim stanovil špatnou diagnózu a slíbil jim nestandardní léčbu či speciální vyšetření.

Lékař pracoval jako urolog v Praze. Jeho prvním údajně podvedeným pacientem byl od podzimu 2005 po dva roky kulturista J. Popelář. Lékař mu prý diagnostikoval zhoubný nádor v močovém měchýři. Podle Popelářových slov pak doktor tvrdil, že jeho nádor nelze léčit jinak, než speciální zahraniční metodou. "Po čtyřech injekcích mi řekl, že je nádor odstraněný," vypověděl kulturista. Urologovi prý za to zaplatil 30.000 korun.

Poté šel Popelář na vyšetření před kulturistickou soutěží a jiný lékař zjistil, že rakovinu nikdy neměl. Proto podal trestní oznámení a policisté zahájili stíhání. Na základě informací v médiích se přihlásili další lidé s údajně podobným osudem. Lékař tak podle obžaloby vylákal dalších 150.000 korun na pacientovi s poruchami erekce za neúčinné injekce a stejnou částku si vzal od partnera klientky za to, že jí zajistí nadstandardní vyšetření kvůli podezření na sklerodermii.

Případem údajného klamání pacientů se již zabývala Česká lékařská komora, lékař dostal pokutu 12.000 korun.

Těch 12.000 korun pokuty, to je snad vtip nebo výsměch všem slušným lidem.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (27x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář