Co nového

10. srpen 2009 | 14.01 |
› 

Další dvě zajímavosti ze světa. Jak jsem zjistil, tak být tlouštíkem může mít i své výhody a netradiční potrestání žáka naopak přinese učitelce nějakou tu nepříjemnost.

Hledejte

Dlouhou dobu měly stráže podezření, že má americký vězeň George Vera (25) u sebe střelnou zbraň. V jeho cele však žádnou nemohli za žádnou cenu najít. Nakonec ostraha věznice v texaském Houstonu muže nachytala se zbraní v ruce.

Vera, vážící 227 kilogramů, se doznal, že zbraň ráže devět milimetrů schovával mezi svými tukovými 'faldy'. Vera prý u sebe zbraň schovával kvůli obavě z útoku ostatních vězňů. Ve vězení si odpykává trest za distribuci nelegálních audio nosičů.

Trest

Opravdu neortodoxní metody odnaučování zlozvyků má malajská učitelka angličtiny. Ta totiž poté, co ucítila kouř z jednoho ze svých žáků a našla u něj cigaretu a zapalovač, sáhla po velmi drsném trestu. Provinilce přiměla během dvou hodin vykouřit 42 cigaret v kuse, přičemž musel chlapec kouřit prý až čtyři cigarety najednou.

Jeden z pracovníků školy uvedl, že hoch měl původně vykouřit méně cigaret, ale byl drzý.

Ačkoliv jsou v malajském školství zákonem povolené fyzické tresty rákoskou (pouze kluků, dívky být trestány nemohou) za kouření, vandalismus či šikanu, podobné neortodoxní tresty povoleny nejsou.

Škola se již strýčkovi žáka, který podal trestní oznámení na policii, když se o trestu dozvěděl, omluvila. Jak bude sveřepá učitelka potrestána, není zatím jasné.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (27x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář