Incident v Rakousku

15. srpen 2009 | 15.00 |
› 

Policie zatkla pachatelé žhářského útoku ve Vítkově a média zase mají o čem psát či mluvit. Odsuzuji tento čin, stále se tu ale vyskytuje otázka, proč tohle etnikum je tak moc neoblíbené, a to nejen u nás. Myslím, že odpověď není až tak těžká, jen politici se jí bojí přiznat.

Mládež ve vsi Ainet ve východním Tyrolsku vyhnala z obce skupinu francouzských Romů. Podle agentury APA na ni vzala tyče a křičela: "Cikáni pryč!" Romy musela chránit policie. Incident se obešel bez zranění.

Skupina francouzských Romů přijela do Ainet se 13 obytnými vozy. Chtěla zde z 1. na 2. srpna přespat na vyhrazeném místě, které jí určil starosta. Na nedalekém fotbalovém hřišti zrovna něco slavila místní mládež, která na Romy zaútočila.

Policejní mluvčí uvedl, že policii na "vzedmuté emoce" upozornil jeden z Romů. Policisté doprovodili romskou skupinu zpátky do karavanů. Místní mladí skandovali podle listu Kleine Zeitung protiromská hesla, vyzývali návštěvníky k odjezdu a tloukli tyčemi do jejich obytných automobilů. Romové pak odjeli. Místo opustili dřív, než plánovali.

"Pachatelé musí být hnáni k odpovědnosti. U rasově motivovaného násilí se to nesmí zamést pod koberec. Jinak se brzy ocitneme ve stejné situaci jako Itálie či Maďarsko, kde násilí proti Romům pravidelně eskaluje," uvedla organizace SOS-Mitmensch.

Klidně můžeme připočítat Španělsko, Slovensko ... "obliba" tohoto etnika stoupá. Proč asi?


Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (25x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář