Díky pivu

16. srpen 2009 | 14.02 |
› 

Víte že Češi jsou národem, kde křehkými kostmi trpí málokdo. Jsme otiž největšími konzumenty piva počítáno na hlavu. A podle rozsáhlé studie ze Španělska pravidelná konzumace piva posiluje kosti, a to především u žen.

Podle expertů pravidelná konzumace chmelového moku působí jako prevence osteoporózy. Na kosti blahodárně působí křemík hojně zastoupený v pivě. Tento minerál zpomaluje ředění kostí a naopak podporuje formaci nové tkáně. Pivo je také bohaté na fytoestrogeny, které působí stejně jako ženské estrogeny. A ty jsou zodpovědné za zdraví ženských kostí.

Ze závěrů španělské studie je zřejmé, že ženám prospívá i velmi mírná konzumace piva, i malá sklenička piva denně souvisela s lepší kvalitou kostí, než byla ta u žen, jež nepily tento nápoj vůbec. Nadměrnou konzumaci nelze doporučit kvůli silně negativním účinkům alkoholu na lidský organismus.

"Křemík hraje hlavní roli při tvorbě kostí. Pivo je přitom známo jako nejdůležitější zdroj křemíku v jídelníčku západních lidí," vysvětlují autoři studie ze Španělska

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (28x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře