Pár postřehů z Tuniska

2. září 2009 | 10.32 |
› 

Během pěti let jsem navštívil Tunisko 5x, tedy pevninu pouze jednou, ale ostrov Djerba se stal mým oblíbeným místem, kam se rád vracím.

 Letos jsme museli poprvé měnit čas (o hodinu méně než u nás) a tak jsem se zajímal proč. Tuniská vláda rozhodla, že je zbytečné otravovat lidi a prostě se na letní čas vykašlala. Nestálo by o tom uvažovat i u nás?

Taxi - zajeli jsme si celá rodina prohlédnout tržnici. Od hotelu na tržnici to bylo asi 6 km a taxikář nás tam s úsměvem dovezl za 2 dináry, zpět potom jsme platili o půl dináru více. Dinár nás přišel asi na 15 Kč, kolik by asi stála cesta u nás?

Moře je tu nádherně teplé, lidé ochotní a dost rozumí česky. Smlouvat se musí, což je celý rituál (pokud Vám nezáleží na penězích, tak nemusíte, ztratíte ale jistý zážitek) ale už je tam dost obchodů, kde jsou pevné ceny.

Suvenýrů je tam nepřeberně v ceně od jednoho dináru až... Můžete si zajezdit na velbloudech, koních či se projet bryčkou, tady však mají ceny dost vysoké a smlouvat musíte tvrdě.

Výlet na Saharu je zážitek, ale je to dost únavné a pokud chytnete "teplejší" den tak i před klimatizované autobusy dostanete pěkně zabrat, ale dá se to vydržet a stojí to opravdu za to.

Jídla až moc, hodně zeleniny, drůbeže, ryb či jiných mořských potvor. Pečiva dost a dobré. Na knedlíky ovšem zapomeňte. Pivo však tu není nejhorší.

Jezdíme pokaždé na hotel Les Dunes, kde jsme opravdu spokojeni.

Pokud dáte přednost pevnině, tak stojí za podívanou koloseum v El Jemu, je třetí největší na světě a bylo postaveno kolem roku 230.

Tak to je zatím vše.


Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (33x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře