Zajímavosti

3. září 2009 | 13.25 |
› 

Našel jsem tři zajímavosti ze světa, které Vás snad mohou zaujmout. Někdy se člověk skutečně diví, co všechno se ve světě děje. Jak se říká: Jiný kraj, jiný mrav.

S nezvyklým trestem za konzumaci nelegálně vyráběného alkoholu přišli v západoindickém Siddhápuru ve státě Gudžarát. Podle tamní vyhlášky musí viník vedle zaplacení pokuty ve výši jednoho tisíce rupií (360 korun) vysedávat celý den na stromě s pichlavými větvemi. Opatření s nezvyklým pranýřem se zatím vyplácí - postihuje hlavně ty, kteří popíjejí, případně prodávají alkohol.


Dvě ženy byly vykázány z nočního klubu Swing Inn ve švédském městě Malmö poté, co šéf a majitel podniku zjistil, že mají na sobě tetování. Ženy si okamžitě stěžovali, ale ochranka jim oznámila, že pokud budou mít na sobě svetr překrývající tetování, pustí je dovnitř. Podle majitele nočního klubu je totiž tetování nechutné a odrazuje návštěvníky klubu.


Tradičně ekologicky smýšlející Dánsko se snaží jít příkladem, kde se dá. Sdružení dánských márnic prozradilo, že vydělává slušné peníze na recyklaci kovových implantátů z mrtvol určených ke kremaci. Krematoria o prodeji nemusejí příbuzné informovat. Kov, kterého bylo téměř 5000 kilogramů, vykupovala jedna recyklační firma v Nizozemsku. Dánské zákony tuto formu recyklace umožňují od roku 2005. Implantáty nesmějí být kupříkladu využívány pro umělecká díla, prodávat je do šrotu je ale zcela legální.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (29x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře