Dobrý nápad

7. září 2009 | 16.39 |
› 

Tohle by se mohlo zavést u nás v místech s největší nezaměstnaností (třeba v Janově) a moc rád bych věděl, kolik lidí by si výhru vyzvedlo. Ono je přece jen lehčí žít na sociálních dávkách a nic nedělat.

Italové rádi sází a ještě raději vyhrávají - nedávno si vítěz loterie Superenalotto odnesl 146,9 milionu eur, tedy v přepočtu téměř 3.8 miliardy korun. Nyní je v sázce ale něco neobvyklého: zaměstnání.

Loterii, jejíž vítězové si rozdělí deset volných pracovních míst, vyhlásil řetězec supermarketů se sídlem v severoitalském Varese. Jak uvedla britská BBC, zúčastnit se soutěže může kdokoliv starší 18 let s trvalým bydlištěm v Itálii. K získání soutěžního losu stačí nákup ve výši alespoň 28 eur, peníze musí být samozřejmě utraceny v jedné z prodejen řetězce.

Vítěz získá pracovní smlouvu na jeden rok s možností jejího prodloužení. Vyhlašovatel soutěže odhaduje, že rozdá kolem 700 tisíc losů. Možná to je příliš odvážný odhad, jak ale podotkla BBC, v čase ekonomické krize lze očekávat velký zájem i o tuto netradiční výhru - i když tentokrát nejde o žádnou astronomickou sumu jako v Superenalottu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (32x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář