Jen zaplaťte

10. září 2009 | 13.44 |
› 

Každý dolárek je dobrý a zvláště v obdoní hospodářské krize. Americký Senát schválil poplatky za cestu do USA. Inu kdo umí ten umí.

Všichni turisté, kteří vyrazí do Spojených států, budou muset zaplatit poplatek ve výši 10 dolarů. Odsouhlasil to americký Senát v rámci nového zákona o cestovním ruchu. Něž zákon podepíše prezident, musí projít ještě Sněmovnou reprezentantů.

Zákon o cestovním ruchu už prošel v Senátu, ale dříve než ho dostane k podpisu prezident, bude se jím zabývat ještě Sněmovna reprezentantů. Teprve potom bude moci vstoupit v platnost.

Nově stanovuje i poplatek ve výši deseti dolarů jenž by měli zaplatit všichni lidé, kteří se na cestu do Spojených států hlasí přes povolovací systém ESTA. Týká se to tedy i českých turistů.

Senát také odsouhlasil vznik neziskové organizace, která by fungovala z peněz vybraných na poplatcích. Převážná část výtěžku by měla jít na podporu cestovního ruchu. Ten totiž v USA od roku 2001, kdy se zavedly přísné bezpečnostní kontroly, částečně skomírá. Zpoplatněním cesty do země, by ročně mohlo vynést až 100 milionů dolarů (1,75 miliardy korun).

Evropské komisi se ale nový zákon vůbec nelíbí a hrozí odvetnými opatřeními. Věc by se měla projednávat na summitu s USA na podzim.


Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (26x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář