Byteček

10. září 2009 | 21.33 |
› 

Luxusní byt nebo panelák? Ti kdo ohrnují nos nad paneláky by měli dostat podobný byt jako manželé Kellerovi v Berlíně a zároveň platit hezky vysoký nájem. Vždyť za luxus se platí a tady jeho výhody byly jasné.

Ceny nájmů sice kvůli přetlaku pronajímaných bytů na trhu mírně klesají, avšak jsou situace, kdy může cenu pronájmu ovlivnit i něco jiného než zákonitosti trhu. Soud v Berlíně rozhodl, manželé Kellerovi budou platit o deset procent nižší nájem ve svém luxusním bytě, jelikož jsou zdi tak tenké, že dokonce slyší sousedy, jak používají toaletu.

Když si Peter a Susana Kellerovi pronajali honosný byt v centru Berlína, říkali si, jak skvěle pořídili. Netrvalo však dlouho a objevil se problém, který se stal jejich noční můrou. Hluk z okolních bytů, který nedokázaly tenké zdi ani trochu zmírnit.

Soudní experti přes hluk u soudu uvedli, že se u bytů sice čeká, že z vedlejších apartmá může být něco slyšet, avšak zvuk muže čurajícího do mísy byl až příliš jednoznačný, čistý a velmi nepříjemný.

P. Keller měl z výroku soudu radost, avšak dodal, že rozhodnutí samotný problém neřeší. "Je to pro nás určitá kompenzace za něco, co nám bylo velmi nepříjemné. Je nechutné poslouchat něco takového u večeře," uvedl Keller.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (24x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář