Naše povídalky

21. září 2009 | 12.16 |
› 

Ženy jsou upovídané a žádné tajemství u nich dlouho nevydrží. Podle nové studie totiž průměrná žena neudrží tajemství ani dva dny, tedy přesně řečeno 47 hodin a 15 minut.

Ženská psychika je totiž spalována touhou sdílet drby a tajné novinky co nejdříve poté, kdy je sama vyslechne. A v závislosti na tom, koho se kleveta týká, první uši, kterým to žena svěří, náleží jejímu příteli, manželovi, nejlepší kamarádce/kamarádovi či matce.

Čtyři z deseti žen uvedly, že nejsou schopny udržet vůbec žádné tajemství bez ohledu na to, jak osobní či důvěrná informace je. Šest z deseti žen svěří informaci člověku, který nezná ty, jichž se tajemství týká. Tři z deseti žen naopak mají potřebu vyzradit tajemství a téměř polovina žen prozradí informaci proto, aby se zbavila tíže "tajnosti" dané informace.

Závěry vyplývají ze studie mezi třemi tisícovkami žen ve věku od 18 do 65 let. K prozrazení tajemství navíc ženám značně pomáhá alkohol, po jeho konzumaci se počet těch, které při držení důvěrných informací selžou, výrazně zvyšuje.

"Je to oficiální, ženy nedokážou udržet tajemství. Bez ohledu na to, jak vzácná ta informace je, často se dostane na veřejnost do 48 hodin," tvrdí M. Cox ze společnosti Wines of Chile, která výzkum financovala.

Bylo by zajímavé udělat podobný průzkum i u mužů. Znám plno upovídaných chlapů, kteří u piva prozradí i to, co neví.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (29x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář