To se nám to pije

13. říjen 2009 | 20.15 |
› 

To se nám to pije, když je to zadarmo, tohle si říkali úředníci na zlínském magistrátu. No pilo se jim dobře až padla klec. Bývalá ekonomka si teď může udělat ekonomický audit doma.

Krajský soud ve Zlíně zmírnil trest bývalé úřednici zlínského magistrátu D. Kutrové, která na místní radnici vytvořila černý fond na nákup alkoholu na pitky kolegů. Zároveň z účtu města zaplatila svému manželovi za práci, kterou nikdy neudělal. Dostala podmínku a musí zaplatit přes milion korun na pokutě a náhradě škody.

Podle krajského soudu byla důvodem vrácení kauzy potřeba prověřit obhajobu obžalované. Až u odvolacího soudu řekla, že doklady a paragony za fiktivní nákupy za téměř osm set šedesát tisíc korun falšovala v letech 2003 a 2004, aby vytvořila černý fond na nákup alkoholu na akce magistrátu

Po vynesení rozsudku se jí viditelně ulevilo. "Mám děti, hlavně to malé mě potřebuje," dodala žena, které hrozilo až osm let vězení.

U soudu litovala "celé věci, že se nechala na radnici zmanipulovat". Podle obžalované ji k tomu navedl bývalý tajemník radnice Ten její tvrzení popřel.

No jasně, každý teď hraje na : Já nic, já muzikant.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (27x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře