Hlemýždí terapie

28. prosinec 2006 | 12.38 |
› 

Hlemýždi se osvědčili v kosmetice
Pleťovou vodu a krém na regeneraci poškozené pokožky, vyrobené z hlemýždích extraktů, vynalezl chilský lékař Fernando Bascunan. Po obrovském zájmu o jeho výrobky v USA nyní jedná o prodeji "zázračných výrobků" v Jižní Africe, Španělsku, Velké Británii a Brazílii.
K objevu lékaře inspirovali obchodníci s hlemýždi a lidé, kteří s nimi jezdí na závody. Ti totiž zjistili, že se jim neobvykle rychle hojí zranění, aniž by je postihla nějaká infekce či po nich zůstala jizva.
"Pleťová voda má regenerativní vlastnosti. Hlemýždi mají ve svém slizu přírodní regenerátory buněk," řekl Bascunan listu Las Ultimas Noticias.
"Je perfektní použít ji například jako vodu po holení. Holení je totiž pro lidskou pokožku nepředstavitelně drsným zákrokem," dodal a upřesnil, že oba přípravky mohou samozřejmě používat i ženy.
"U obou pohlaví jsem zaznamenal shodné účinky. Ženám i mužům bych krém i pleťovou vodu doporučil používat po holení. Zaručí si tak nenarušenou a čistou pleť, do níž se nedostane infekce a nevytvoří se tak nepříjemné pupínky," vysvětlil Fernando Bascunan.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.11 (9x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře