Sex a zdraví

30. prosinec 2006 | 14.21 |
› 
Milostné hrátky jsou totiž stejně důležité jako příjem potravy, pití nebo pohyb. Sex udržuje tělo v perfektním stavu, ale pomáhá udržovat v kondici také mysl a duši. Abstinenci sice musejí dodržovat někteří duchovní, ale jejich tělu ani psychice to příliš nepomůže.
Pravidelný sex provozovaný s nadšením prospívá ženám i mužům. Pověstná studie z Queens University v Belfastu prokázala, že sex dokonce ochrání před smrtí. Zvláště u mužů platí pravidlo, čím více a častěji prožívají orgasmus, tím je riziko předčasné smrti ve středním věku nižší.
Ale již dvakrát až třikrát do týdne může milování výrazně zlepšit hned několik tělesných projevů. Po orgasmu například máme mnohem vnímavější a lepší čich. Mozek vyloučí hormon prolaktin, což způsobí tvorbu nových neuronů z kmenových buněk v čichové části mozku.
Sníží se také riziko srdeční choroby. Pokud souložíme minimálně třikrát týdně, pak se hrozba infarktu a mrtvice zmenší na polovinu. Sex si dopřávají častěji také všichni štíhlí. Při milostném dovádění se spalují tuky a tělo se procvičí jako při málokteré pohybové aktivitě.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.33 (15x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře