Babča hodnotí

1. leden 2007 | 19.07 |
› 
Když vidí nejstarší, už 108letá Češka Marie Kráslová politické zpravodajství, rozčiluje se, chytá se za hlavu a vehementně žádá sestry v domově důchodců v Hluboké nad Vltavou, aby vypnuly televizi. Snad proto vzpomíná i na setkání s císařem Františkem Josefem, i když, jak sama přiznává, za RakouskaUherska se žilo daleko hůře než dnes.
"Politika mě v tomto roce vůbec nebavila a často jsem se i naštvala. Ze zpráv v televizi mě bolely oči. Vadí mi, že se politici nedokáží dohodnout," řekla včera Právu Kráslová, která žije v Domově důchodců v Hluboké nad Vltavou teprve rok a předtím se o ni starala její 79letá dcera Marie.
Celkově však Marie Kráslová hodnotí letošní rok jako poměrně dobrý. "Je pravda, že jsem musela kvůli zdravotním problémům od dcery do domova důchodců, ale dobře se tu o mě starají. Mám všechno, co potřebuji. To dříve nebývalo. Dnes mají lidé auta, za mocnářství, nebo první republiky jsme často neměli ani co jíst a na Štědrý den jsme měli jen polévku a škubánky bez masa. Dárky nebyly. Spoustu moderních věcí moc nechápu, ale vím, že se poměrně dobře daří i mým dětem, takže to byl dobrý rok," zhodnotila rok 2006 Kráslová.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (7x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře