Očkování

25. listopad 2009 | 13.48 |
› 

Bojíte se prasečí chřipky? Dejte se očkovat. Jak se ale má věřit vakcíně, když polovina lékařů u nás se očkování bojí. Tohle není pro laika příjemné zjištění.

Čeští lékaři a zdravotní sestry se bojí očkování proti prasečí chřipce. Právě oni měli včera dostat vakcínu jako první. V některých nemocnicích jich aleaž polovina injekci odmítla. Báli se vedlejších účinků.

Vakcína britské firmy GSK způsobila velké problémy v Kanadě. Řada tamních pacientů trpěla vážnou alergickou reakcí. Kanadské ministerstvo zdravotnictví se proto rozhodlo vakcínu okamžitě stáhnout. Česko dostává očkovací látku od stejné firmy. Hlavní český hygienik Michael Vít ovšem včera ujistil, že jde o jinou vakcínu vyráběnou na jiném místě.

Problémy s očkováním proti prasečí chřipce má i Švédsko. Tamní úřady před časem oznámily, že bezprostředně po očkování zemřeli čtyři lidé. Švédské úřady zatím vyšetřují souvislost mezi očkováním a úmrtím pacientů.

Většina evropských zemí je vůči očkování proti viru H1N1 skeptická. V Německu ho například odmítá až 40 procent populace. V Británii se podle průzkumů očkování bojí až polovina lidí. Sousední Polsko nákup vakcín odmítlo s tvrzením, že látka ještě nebyla dostatečně vyzkoušena.

(Já se preventivně očkuji slivovicí)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.03 (33x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře