Velká drzost

27. říjen 2009 | 19.06 |
› 

Katarský princ požaduje odškodnění 250 tisíc korun za vazbu, i přesto, že byl v Česku před čtyřmi lety odsouzen na dva a půl roku do vězení za to, že údajně zneužil 16 dívek.

Hámid bin Abdal Sání, který je příbuzný s členy katarské vládnoucí rodiny, dostal v roce 2005 za sex s nezletilými a mladistvými dívkami 2,5 roku vězení. Proti rozsudku se však odvolal a ještě než soud rozhodl, tehdejší ministr spravedlnosti Pavel Němec jej vydal do Kataru, kde jeho stíhání úřady zastavily.

Ministerstvo spravedlnosti Sáního odškodnit odmítlo, princ se nyní žalobou obrátil přímo na Obvodní soud pro Prahu 2. "Jde o náhradu škody způsobené rozhodnutím o vazbě," uvedl R. Klíčník z ministerstva spravedlnosti.

"Považuji to za výsměch, za naprostý výsměch. Mě už v této zemi jen tak něco nepřekvapí," řekla dnes bývalá nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová, která se kvůli kauze dostala do konfliktu s ministrem Němcem.

Pan exministr Němec prohlási, že Katar není žádná banánová republika a že spravedlnosti bude učiněno zadost. Nějak se zmýlil, ačkoliv měl úzké vazby na tuto oblast.V arabských emirátech pobýval v roce 2005  a měl dokonce v Dubaji svatbu.

A ještě otázka: Jak se asi cítí ve vězení sbormistr Kulínsky, který je vězněný za podobný delikt. Odvolací soud uložil Bohumilu Kulínskému 5,5 roku vězení za zneužívání nezletilých sboristek.  Inu pokud nemáš modrou krev nebo vysoké postavení,  tak tě vězení nemine.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (27x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře