Bez bible ani ránu

5. duben 2010 | 20.46 |
› 

V létě vyjde v Česku bible určená vodákům, skautům a trampům, natištěná na speciální vodě odolný papír. Kniha se bude jmenovat Bible do nepohody

Nebude to první bible ve zvláštním vydání. Zejména mladým je určená bible v obalech z džínoviny a z materiálu v barvě vojenských či trampských maskáčů, které se dají zapnout na zip. "Design je blízký dnešní generaci, ta bible chce říct, obleču se do džín a jsem vám blíž," řekl Novák.

Speciální bible vyrobila biblická společnost i pro armádu. Pro vojáky je určená bible v menším vydání s obalem z látky používané na oblečení vojáků. Na rozdíl od "zipové" bible, která maskáče napodobuje, vojenská bible je skutečně "oděna" do armádní látky. Každá kniha je originál, obal vypadá vždy podle toho, který kus látky na ni vyšel. Na prvních stranách knihy je umístěn znak Duchovní služby Armády ČR Veritas Domini Vincit (Pravda Páně vítězí). (je tam taky hlaví moto: Nezabiješ, pro naše žolďáky?) 

V roce 2008 dodala biblická společnost do 36 českých a moravských věznic 36 velkých biblí určených pro vězeňské kaplany. Navíc nechala vyrobit tisíce malých vydání pro vězně.

Vězni v bibli najdou Nový zákon, tedy především evangelia o životě Ježíše Krista, žalmy a přísloví. Obsah knihy je navíc doplněn praktickými radami co dělat po propuštění z vězení, jak napsat životopis, kdo je kurátor, jak a kde se žádá o dávky a podobně.

Od té doby, co vězni dostávají bible se kriminalita podstatně zmenšila. Ha,ha...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (18x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře