Loterie a plastika

10. leden 2007 | 23.48 |
› 

Britští plastičtí chirurgové vydali oficiální protest proti loterii, v níž britská firma Europa International slibuje vítězi zaplatit plastickou operaci v Praze.
"Nemá to nic společného s místem operace, protestovali bychom úplně stejně, kdyby šlo o Británii," řekla mluvčí Britské asociace estetických plastických chirurgů Tingy Simoesová. "Jde nám o to, že žádný lékařský zákrok by neměl být předmětem loterie."

Toto stanovisko v telefonickém rozhovoru z Prahy odmítl zakladatel firmy Europa International John Babbage. "Lidé jsou každý den ponoukáni k operacím na stránkách tisku a magazínů elegantními fotkami žen, které zlepšily svůj vzhled plastickou operací, nebo články o tom, jak si ta či ona celebrita nechala vylepšit prsa," řek. Britské kliniky mají například věrnostní karty nebo dárkové kupony na plastické operace. Loterie je podle něj pouze nový způsob marketingu a k vítězi se bude přistupovat stejně jako ke každému jinému pacientovi. "Představa, že ho nebo ji naložíme do letadla a podstoupí anestezii pár hodin po příletu, aniž by ji vyšetřil lékař, je zcela nemyslná," zdůraznil.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.25 (8x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře