Santa není vzor

26. prosinec 2009 | 11.14 |
› 

Už i v Austrálii se začínají dívat na Santu kritickým pohledem. Inu tenhle tlusťoch v červeném se převelice snažil zabydlet i u nás, ale naštěstí u lidí moc podpory se mu nedostalo.

Podle lékařů nepatří Santa Claus mezi vzory vhodné pro děti, prezentuje obezitu, řízení pod vlivem alkoholu a riskování.

Lékař N. Grills z Austrálie se podíval na Santu z trochu jiného pohledu, než jako na hodného staříka roznášejícího dárky. Naopak v něm vidí obézního muže, který si obezitu podporuje notnou konzumací koláčků s mletým masem a zbytků alkoholu v každé rodině, kam přinese dárky. Navíc pak nasedá do svých saní, které řídí pod vlivem piva, sherry a brandy, a navíc alarmující je, že nemá bezpečnostní pás.

"Abychom Santu podpořili ve zdravém životním stylu, měli bychom mu přestat nechávat na krbové římse koláčky s mletým masem, sušenky, sherry a brandy. Tyto potraviny mu škodí. K doručování dárků by pak měl zvolit jiný aktivní způsob dopravy - třeba kolo, chůzi nebo běh," uvedl doktor Grills. Svoje nápady ještě doplnil varováním, že by Santa mohl být obviněn z překračování rychlost, ignorování dopravních předpisů a extrémních sportů jako je lezení po střechách a lezení komínem.

Nechme toho tlusťocha v Americe a držme si naše tradice.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (30x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře