Za nahotu na žebrotu

12. leden 2007 | 16.55 |
› 
Odměna? Výpověď z práce! Důvod? To si úřednice nesmí dovolit! Tak skončila Mostecká živá plátna - kontroverzní výstava v místní knihovně. Co bylo nešťastné, dobrovolné modelce-amatérce platné, že expozice měla rekordní návštěvnost.
"Ano, jedna z modelek dostala kvůli výstavě výpověď z pracovního poměru," potvrdil ředitel knihovny a organizátor výstavy. Totožnost postižené ženy odmítl zveřejnit s tím, že je povinen chránit její soukromí. Zřejmě trochu pozdě.
Na výstavě bylo možné si o ženách, které se uvolily stát se živými plátny pro štětce místních výtvarníků, přečíst vše - včetně jejich profesí. Šlo přitom i o úřednice z veřejných a státních institucí například z úřadu práce. Stud zahodila vychovatelka i vyšší soudní úřednice.
Podle odborníka na pracovní vztahy z internetového serveru epravo.cz je možné, že některý z šéfů státní instituce může takový počin posuzovat jako znevážení organizace. "Posouzení je ale velmi individuální záležitost a musel bych znát podrobnosti," řekl a uvedl případ z minulosti, kdy se soudkyně zúčastnila soutěže o miss monokiny a stihl ji kárný trest.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.43 (7x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře