Dnešní radosti

8. říjen 2009 | 13.01 |
› 

Jste nezaměstnaný, tak to jste v jedné dlouhé řadě s nezaměstnanými v Evropě. Je pravda, že řada míst padla díky krizi, ale všechno přece jen se nedá na krizi svádět. Je vidět, že i ten vychvalovaný kapitalismus má stinné stránky.

Evropa má stále více nezaměstnaných. Lidí bez práce přibývá navzdory tomu, že stále častěji přicházejí zprávy o oživení ekonomiky.

V evropské sedmadvacítce je nyní bez práce zhruba 21,9 milionu mužů a žen, tedy o téměř čtvrt milionu více než před měsícem. Za celý rok se přitom řady nezaměstnaných v EU rozrostly už o pět milionů lidí.

Nejhůře se hledá práce Španělům a Lotyšům, kde míra nezaměstnanosti v srpnu přesáhla 18 procent. Naopak Nizozemci či Rakušané zatím problémy se sháněním místa tak velké nemají. Míra nezaměstnanosti v těchto zemích nedosáhla ani pěti procent.

Podle dnešních zpráv je u nás půl milionu nezaměstnaných a v procentech to je 8,6.

Prý se špatně shání práce pro nekvalifikované lidi, ale pak nechápu, proč na stavbách pracují na pomocných pracích Ukrajinci, Bulhaři atd. Asi je opravdu lepší chodit si pro soc. dávky a potom do heren a hospod.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (29x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře