Na sníh by to neplatilo?

18. leden 2007 | 12.51 |
› 

Nahé Indky přivolávají déšť
Pokud by se v Česku proháněly nahé krasavice za pluhem, strhly by na sebe pozornost a patrně by si vysloužily také pokutu za pobuřování. Jenže v severní části Indie nikoho příliš nepohorší. V jedné z nejlidnatějších zemí světa totiž tuší, že se dotyčné dobrovolnice dřinou za pluhem snaží přivábit déšť. Prosí Boha Indru, oblohu a mraky, aby poskytly blahodárný déšť, který by umyl jejich holá těla a pokropil vyprahlou zemi.
V několika regionech napříč státy Uttar Pradesh a Madhya Pradesh několik dlouhých týdnů nezapršelo. Země je tady vyprahlá a lidé jsou odkázáni na pomoc bohů a nadpřirozených sil.
Místní ženy se tak snaží rituálem nahých těl zalíbit bohu deště Indrovi a zachránit před uschnutím úrodu a sebe před hrozícím hladem. Rituál je starý stovky let. Ženy při něm za soumraku vycházejí nahé na pole a tady předvádějí bohům výjevy ze zemědělských činností.
"Pokud je jakákoli nahá žena spatřena mužem, je obžalována z hříchu a musí být potrestána. Vrátí se do své vsi a tam musí uspořádat pro všechny místní občany hostinu. Tím se vykoupí," prohlásila Rukmani Devi, kněžka z Khajuraha.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (7x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře