"Umělec"

21. leden 2007 | 12.48 |
› 

Kontroverzní chilský veterán v umění se rozhodl použít svůj vlastní tuk z liposukce při přípravě pokrmů. Marco Evaristti považuje svůj krok za jeden z počinů, který se má stát kritikou veřejného šílenství po plastických operacích. Chilsko-dánský výtvarník vystavuje své dílo v Animal Gallery v hlavní metropoli země.

Liposukci podstoupil minulý rok. Ačkoli má k podobným zákrokům odpor, rozhodl se do operace investovat, aby mohl vytvořit kontroverzní dílo. Diváky v galerii pak zve k ochutnávce pokrmu s přesvědčením: "Nejste kanibalové, když jíte umělecké dílo. Otázka, zda jíst či nejíst lidské maso je důležitější než výsledek," míní Evaristti.

Nonkonformní umělec vytvořil osmačtyřicet masových koulí, některé z nich po usmažení nechá zakonzervovat a hodlá prodávat ve Spojených státech. Za deset kousků zájemce zaplatí čtyři tisíce dolarů, v přepočtu tedy zhruba 85,6 tisíce korun.

Mezi jiné provokace zmíněného výtvarníka patří obrazy, jejichž barvy obsahují krev obětí dopravního neštěstí v Bangkoku.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (7x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře