Marihuana a studenti

23. leden 2007 | 17.38 |
› 

Netradiční "závada" prozradila v Brně dva pěstitele marihuany. Vysokoškoláci ze Slovenska si drogu pěstovali ve skříni na koleji. Zradila je ale porucha na systému zavlažování. Vytopili kvůli ní několik pokojů.
Kriminalisté zadrželi kvůli pěstování marihuany dva slovenské vysokoškoláky studující v Brně.

Používali zařízení pro pěstitele rostlin v domácích podmínkách - skříň přeměněná na malý skleník tím, že je opatřená lampami a systémem, který digitálně řídí zavlažování a větrání. Studenty odhalila nečekaná porucha právě v zavlažování, na základě které vytopili několik pokojů. Při pátrání po tom, co "záplavu" na kolejích způsobilo, se zjistilo, že je ve skříni deset rostlin konopí 90 centimetrů vysokých. Byly těsně před sklizní.

"Do technického vybavení svého skleníku sice investovali nemalé peníze, technika je ale přesto zklamala. Nyní jim hrozí až pět let vězení," řekl médiím kriminalista Ladislav Houba. Rostliny byly velmi kvalitní a podle dostupných informací si sazenice pachatelé přivezli z Rakouska. Stačilo, aby prodali marihuanu získanou z první sklizně a náklady spojené s výrobou speciální skříně by se jim vrátily, doplnil kriminalista.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (8x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře