Pes za milión

24. leden 2007 | 10.01 |
› 

Veterinář Michael Mazoch nezavinil smrt nejmenšího psa na světě Čivavy Ondry z Třeštiny na Šumperku a nemusí tedy jeho majitelce Miroslavě Vašíčkové platit statisícové odškodné. Rozhodl o tom v úterý senát olomoucké pobočky Krajského soudu (KS) v Ostravě.

Podle verdiktu, který je stejný jako rozsudek Okresního soudu (OS) v Olomouci z předloňského 7. dubna, proti kterému se Vašíčková odvolala, platit naopak bude chovatelka. KS jí nařídil zaplatit veterináři soudní výlohy a také celkové náklady na proces.

Sporem se soudy zabývaly již několik let. Do pře se zapojila řada odborníků, mezi nimi i pracovníci vědeckých ústavů včetně profesorů či docentů, ale i jeden švýcarský lékař. Kvůli důkazům nařídil okresní soudce nakonec vykopat i kosti čtyři roky mrtvého zvířete.

"Jde o případ v Evropě zcela ojedinělý," řekl novinářům minulý týden znalec z Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně Miroslav Svoboda, který pro soud v dané věci zpracovával znalecký posudek.

Majitelka chtěla milión za špatnou injekci
Chovatelka z Třeštiny na Šumpersku, jejíž čivava Ondra se dostala díky svým tělesným proporcím do Guinnessovy knihy rekordů, se snažila od Mazocha vysoudit přes jeden milión korun. Poté, co její žalobu OS zamítl, snížila svůj požadavek na 300 tisíc korun.

Nabízí se otázka, jakou finanční kompenzaci může rodina požadovat, když příjde o svého blízkého. Kolik dostane manželka hasiče, policisty nebo horníka, když příjde o muže. Pochybuji, že tato částka bude větší, jak původne požadovaná částka za psa.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.57 (7x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře