Co se stalo

17. říjen 2009 | 17.00 |
› 

Co všechno se může stát. Dvě starší kuriozitky, na které jste už asi zapomněli. Tak si oživte paměť, opravdu stojí za přečtení.

Peníze si do hrobu nevezmeš, říká staré rčení. Ale britský nebožtík Morris Gorski si je vzal tak blízko, jak je to jen možné. A ještě se postaral, aby příbuzným stálo za to ho pravidelně navštěvovat. Nechal si totiž do náhrobku zabudovat bankomat.

Pětadvacet pozůstalých si ze speciálního přístroje může jednou za týden vybrat až 750 liber.Zabudování bankomatu do náhrobního kamene musela schválit správa židovského hřbitova v britském Chesteru. Stejně byla pro splnění posledního přání posledního podnikatele i tamní židovská rada.

"Když nám strejda Morris říkal, co chce po smrti udělat, mysleli jsme, že žertuje," zavzpomínala pro nebožtíkova neteř J. Gouldová, jedna z majitelek speciálních platebních karet.

"Ale při čtení poslední vůle jsme zjistili, že je to pravda. Navštěvovali bychom jeho hrob stejně, ale strejda se asi chtěl pojistit, že to pro nás bude mít cenu," míní.


Buenos Aires - Po šestnácti vykradeních se jeden argentinský podnikatel rozhodl nespoléhat na policii a raději kontaktoval přímo zloděje, aby získal zpět alespoň část svých věcí.

Nejmenovaný muž z Paraná našel "svého" zloděje prostřednictvím inzerátu, protože "už byl unavený ztrácením času" s policií. Podařilo se mu získat zpět přenosný počítač, o který přišel při poslední krádeži, výměnou za 1500 pesos (něco přes 12.000 Kč). Peníze předal pachateli při osobní schůzce, na niž se oba dostavili nazí do půl těla, v kraťasech a naboso - aby měli jistotu, že ani jeden nemá s sebou zbraň. "Pana zloděje, který ukradl různé věci z mého domu ... , prosím, aby mne kontaktoval na mobilním čísle... Koupím všechno, co si odnesl," zní text inzerátu, který muž podal ve dvou denících v Paraná potom, co byl znovu vykraden.

Inzerát dále sliboval "naprostou diskrétnost a bezpečí" pro zloděje, aby bylo možné vyjednat vrácení toho, co si odnesli. Obchodník přijal množství "telefonátů všeho druhu", ale nakonec se mu podařilo kontaktovat jednoho ze zlodějů, který souhlasil, že se s ním o víkendu sejde. "Byl to napjatý rozhovor: on měl strach, že já přijdu s policií, a já se bál, že přijde s dalšími lumpy a seberou mi peníze, na nichž jsme se dohodli," vysvětlil.


Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (28x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře