Oficiální žádost USA

25. leden 2007 | 14.32 |
› 

USA ve čtvrtek dopoledne oficiálně požádaly o umístění radaru protiraketové základny v ČR. Měla by stát ve vojenském prostoru Jince na Příbramsku. Druhou zvažovanou lokalitou byla Libavá na Olomoucku.

25.1. 2007
PRAHA - "Vláda České republiky bude nyní nótu podrobně studovat a během několika týdnů na ni odpoví," sdělil premiér Mirek Topolánek

Zelenou k jednáním s Američany ohledně vybudování základny na území ČR dala ve středu Bezpečnostní rada státu za účasti prezidenta republiky Václava Klause. Rada vládě uložila ustavit expertní tým, který připraví vyjednávací pozice země. Ministr vnitra Ivan Langer má průběžně vyhodnocovat bezpečnostní rizika. "Také jsme prostřednictvím vlády uložili ministrům, aby zahájili jednání se samosprávnými orgány a příslušnými výbory obou komor parlamentu," dodal premiér Topolánek. Podle něj by schvalovací proces mohl trvat zhruba rok. Topolánek připomněl, že finální dohoda s Američany by podléhala ratifikaci obou komor parlamentu a prezidenta republiky. Odmítl přitom, že by o základně měli rozhodovat občané v referendu.

Ty občane drž hubu a věř našim představitelům, kteří vždy pracují jen pro Tvé dobro.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (7x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře