Kapku větší užovka

30. leden 2007 | 14.36 |
› 

Malajské vesničany řadu měsíců ohrožovala obří krajta, která jim dokázala spolykat jedenáct hlídacích psů. Vesničané po gigantickém hadovi dlouho pátrali, za tři měsíce přišli o celý fotbalový tým svých čtyřnohých hlídačů.
Sedm a půl metru dlouhého plaza nakonec zneškodnilo pět nejsilnějších mužů. Podle odborníků mohla obří krajta vážně ohrozit i člověka.

Malajská vesnice Kampung Pogoh během tří měsíců přišla o jedenáct psů. První ztráty nikoho neudivily, ale po čase začali místní muži pátrat po záhadné stvůře z pralesa, která si z jejich hlídačů sestavila jídelníček. Pěti mužům se podařilo odhalit a zmocnit obří krajty, která dosahovala téměř osmi metrů a měla v nejsilnější části těla téměř třicet centimetrů v průměru.
Pětatřicetiletý Ali Yusof zabijáka psů našel na okraji svého magnového sadu. "Co mě skutečně zmátlo, byl fakt, že jsem po psech nikde nenašel ostatky. Nikde nebyly známky boje, krvácení, prostě nic. Takže když jsem spatřil toho obřího, obřího hada, došlo mi, co se asi stalo. Je tak velký, že dokáže psa spolknout najednou," vysvětloval Yusof novinářům.

Letitý had patří svými rozměry mezi rarity svého druhu. A na svědomí má jistě více než jedenáctku psů.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (7x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře