To už je výhra

31. leden 2007 | 12.07 |
› 

Veterán z druhé světové války vyhrál v loterii 250 miliónů dolarů (asi 5 miliard korun). Los za pět dolarů si koupil čtyřiaosmdesátiletý Američan James Wilson hodinu předtím, než byl proveden tah.

Výhra je podle oficiálního sdělení desátou nejvyšší výhrou, jaká byla kdy na celém světě získána na jediný los nebo hrací tiket. Všech deset bylo vyhráno v USA, nejvyšší loni - 365 miliónů dolarů.

Wilson s manželkou Shirley a třemi dospělými syny prý sázejí pravidelně již dlouhou dobu a o vsazené i vyhrané peníze se dělí. "Táta ale sází jen tehdy, když je vysoký jackpot, za posledního půl roku to bylo myslím poprvé," řekl třiapadesátiletý syn Terril.
Rodina si okamžitě - ještě předtím, než se přihlásila o výhru - najala profesionálního finančního poradce. Ten jim například bude muset pomoci při rozhodování, jak si výhru vybrat. V USA je tradičně u velkých výher možné volit mezi okamžitým výběrem silně redukované částky a dlouhodobými splátkami. U Wilsonových to konkrétně znamená buď 30 splátek po dobu 29 let, nebo jednorázový výběr - ovšem v tom případě "jen" 120 miliónů dolarů před zdaněním.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (7x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře