I to je Amerika

1. únor 2007 | 14.52 |
› 

Když jednadvacetiletá studentka přišla oznámit na policejní stanici ve floridské Tampě, že byla znásilněna odpoledne na tamním ostrůvku Gasparilla, stalo se nečekané. Byla uvězněna. A nejen to, dozorkyně, která měla službu, znemožnila uvězněné studentce, jejíž jméno nesmí být zveřejněno, vzít si antikoncepční pilulku, aby v důsledku znásilnění neotěhotněla.
Dozorkyně totiž, jak řekl právník dívky, jakékoli prostředky proti otěhotnění z náboženských důvodů odmítá.

Důvod zatčení oběti znásilnění: policie tvrdí, že dívka nezaplatila pokutu za krádež, jíž se údajně měla dopustit před čtyřmi roky v samoobsluze. Jelikož však v té době byla dítě, žádný záznam v trestním restříku nemá. Dívka popírá, že by pokuta nebyla zaplacena.Oběť znásilnění zůstala ve vězení dva dny, propuštěna byla, až když se o případu dozvěděla místní média a spustila poprask. Místo činu šli kriminalisté ohledat až s jednodenním zpožděním a také opožděně nakreslili přibližný portrét útočníka, který zůstává na svobodě. Teprve za dva dny si studentka konečně mohla vzít požadovanou pilulku.

Její právník neobviňuje žádného policistu z přečinu. "Není obětí konkrétní osoby. Je obětí systému. Když se jedná s obětí znásilnění, je s ní třeba zacházet aspoň trochu humánně," říká advokát Vic Moore. Policista, který vyšetřování řídil, byl po skandálu v médiích postaven mimo službu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.36 (11x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře