Jdou nám příkladem!!!

16. únor 2007 | 13.33 |
› 

Europoslanci nevydrželi a zrušili si zákaz kouření

ŠTRASBURK 14. února 2007 Evropští poslanci po šesti týdnech platnosti zákazu kouření v parlamentních budovách v Bruselu opět povolili kouření. K tomuto kroku se rozhodli paradoxně v době, kdy se v rámci celé EU snaží prosadit přísnější protikuřácký zákon.


Zákaz kouření v parlamentních budovách v Bruselu a Štrasburku, který začal platit teprve před šesti týdny, poslanci zrušili v úterý. Zákonodárce se zapálenými cigaretami tak bude možné v parlamentních chodbách potkávat krátce poté, co Evropská komise zahájila celoevropský boj s kouřením s cílem úplně ho zakázat na všech veřejných místech a na pracovištích. Podle zaměstnanců štrasburského parlamentu si prý ze zákazu kouření, který ve všech budovách teoreticky platí už od 1. ledna, v praxi nikdo příliš velkou hlavu nedělal. Někteří poslanci kouřili v soukromí kanceláří, jiní někdy i na opuštěných chodbách.

Vedení sněmovny navrhlo, aby se lidé s cigaretou mohli legálně uchýlit do speciálních kuřáckých zón. Místopředseda parlamentu Gerard Onesta, který si jako jeden z mála přál zachování zákazu kouření, si ale myslí, že je toto rozhodnutí špatným politickým signálem.

To, že poslanci svou několikatýdenní nikotinovou abstinenci rychle ukončili, bude nepříjemnou zprávou i pro evropského komisaře pro zdraví Markose Kyprianua, který se snaží prosadit zákaz kouření na pracovištích ve všech zemích unie.

Poněkud pokrytecky budou teď vypadat také sami poslanci - v minulosti totiž odhlasovali protikuřácké usnesení, v němž zákazy kouření prosazovali a argumentovali tím, že každý občan má právo dýchat čistý vzduch bez cigaretového dýmu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (8x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře