Nic nového

18. únor 2007 | 12.09 |
› 

Hodně sexu s co možná nejčastějšími orgasmy, to je prý nejlepší medicína pro budoucí maminky. Jsou o tom alespoň přesvědčeny dánské porodní asistentky, které také touto radou nešetří při kurzech pro těhotné. A mají s ní "vysloveně pozitivní výsledky", jak řekla šéfka kodaňského Centra porodních asistentek Helle Ellaová agentuře DPA.
Jak Ellaová vysvětlila, orgasmy aktivují jak v mozku, tak i v děloze určité receptory, které jsou odpovědné za řízení hormonů při porodu. "Proto se dá z fyziologického hlediska jednoznačně říci, že mnoho orgasmů v těhotenství usnadňuje porod," tvrdí kodaňské porodní báby - vědecky prokázáno to ovšem není.

Kodaňské sestřičky nicméně pevně věří v opodstatněnost svých pozorování. A litují toho, že "jednoznačná souvislost mezi velkým počtem orgasmů během těhotenství a snadným průběhem porodu" není většině nastávajících maminek známa. Podle nich za to mohou zábrany na straně lékařů. Který z porodníků nebo gynekologů "se také odváží to při přípravných kurzech pro těhotné říci nahlas?" konstatuje

Nic nového pod sluncem. Tohle jsem praktikoval už téměř před čtyřiceti roky.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (8x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře