Cena za základnu

18. únor 2007 | 19.21 |
› 

Odpálení, pět minut letu a pak konec. Světa, nebo přinejmenším jeho velké části. Tak nějak jsme to v osmdesátých letech probírali na vojenské přípravě během studia vysoké školy a dodnes si pamatuji ten mrazivý pocit, který to vyvolávalo.

Za pět minut nestihne člověk doběhnout ani do metra, schovat děti do krytu, za pět minut nikdo ani nezapne sirény. Za pět minut se dá udělat jediné, zmáčknout jiný červený knoflík a odpálit své rakety, které o dalších pět minut později zničí protivníka. Během deseti minut tak přestane Evropa a část světa existovat.
Dokonce i v dobách studené války to byly tak nebezpečné zbraně, že když spolu začali za Gorbačova zase Sověti a Američani mluvit, první, na čem se dohodli, bylo, že tyto rakety Moskva a Washington zničí.
Dnes kvůli protiraketové základně USA Rusko hrozí, že tyto zbraně znovu zavede do výzbroje a namíří je na Prahu a Varšavu. Ruským generálům by měl někdo rozumný vysvětlit, že kdyby se tyto zbraně vrátily, je to hrozba pro všechny. To pochopili už Reagan a Gorbačov.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (8x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře