Vyhánění ďábla

19. únor 2007 | 19.42 |
› 

Rumunský soud poslal v pondělí na 14 let do vězení kněze pravoslavné církve, který je odpovědný za smrt řádové sestry. V klášteře Tanacu na severovýchodě země z ní vyháněl ďábla, tím, že ji připoutal ke kříži. Mladá žena zemřela. Soud ho shledal vinným z omezování svobody s následkem smrti.
Coby spolupachatelky byly k pěti letům vězení odsouzeny další tři řádové sestry a představená kláštera, v němž se tragický případ stal, k osmi letům vězení. Odsouzení musejí navíc společně s místním biskupstvím pravoslavné církve zaplatit matce oběti bolestné.

Kněz a čtyři řádové sestry v létě 2005 připoutali 23letou dívku na kříž a po tři dny jí nedávali jíst ani pít. Řádová sestra týrání, které bylo nazýváno vymýtáním ďábla, podlehla. Byla vyčerpaná, dehydrovaná a dusila se. Vyšetřování ukázalo, že oběť byla psychicky nemocná, a proto se chovala neobvykle. Z toho kněz a řádové sestry vyvozovali, že je posedlá ďáblem. Ortodoxní církev kněze zbavila vysvěcení a řádové sestry vyloučila.

Také Vatikán věří ve vyhánění ďábla
Ani v postoji Vatikánu k rituálu vyhánění ďábla nedošlo během let k žádné změně. O existenci ďábla nepochyboval ani papež Jan Pavel II., sám se také alespoň jednou rituálu účastnil. Pravidla pro rituál vyhánění ďábla vydaná Vatikánem před několika lety však stanovují, že vyháněč je povinen moudře uvážit, zda příznaky, jimiž nějaká osoba trpí, nemají psychosomatický původ. Kněz by měl vše předem konzultovat s odborníky a lékaři.

Otázka pro normální lidi. V kterém století vlastě žijeme?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.4 (10x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře