Znáte poradnu, která zná odpověď na každou otázku? Zapamatujte si www.poradte.cz Určitě se vám bude hodit.
Co všechno vrátíme?

Co všechno vrátíme?

20. únor 2007 | 12.55 |
› 

Nevlastní sestra ministra zahraničí Karla Schwarzenberga Alžběta Regina Petzoldová žádá po městu Prachatice vydání nemovitostí v hodnotě několika desítek miliónů korun. Proti vzneseným nárokům Petzoldové se bude město bránit u soudu. Právu to v pondělí v průběhu zasedání městské rady řekl prachatický starosta Jan Bauer (ODS).
Určovací žalobou na vlastnictví bývalého Schwarzenberského pivovaru a přilehlé pozemky se bude zabývat jako prvoinstanční zdejší okresní soud. "Majetek města, do kterého jsme v minulých letech investovali desítky miliónů korun, budeme samozřejmě hájit," konstatoval Bauer.

Městu určovací žaloba způsobila značné problémy. Objekt chátrajícího pivovaru totiž v minulých dvou letech z vlastních zdrojů financovalo a po částech rozprodalo soukromým vlastníkům. Vzniknout by zde mělo zázemí s doplňkovými službami pro přilehlý sportovní areál.

"Po dlouhé době se nám podařilo najít zájemce o odkoupení posledního objektu a přišla určovací žaloba, což na poslední chvíli prodej zablokovalo. Věříme proto, že české soudnictví bude fungovat rychle, aby se záměr města o oživení tohoto objektu podařilo dokončit," řekl starosta. Město nyní bude muset bránit nejen vlastní objekt bývalého pivovaru, ale i pozemky, na nichž je nyní zrekonstruovaný fotbalový stadión s novou atletickou dráhou a tribunami.

Konfiskace majetku rodu nebyla zrušena
Majetek hlubocké rodové větve Schwarzenbergů, takzvané primogenitury, byl v Čechách vyvlastněn zvláštním zákonem č. 143/1947 Sb. - takzvaným lex Schwarzenberg, přičemž žádným ústavním nálezem nebyl dosud tento zákon zrušen. Petzoldová tak po roce 1989 o vydání majetku několikrát marně žádala.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.29 (14x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře