Prodáme i stát

21. únor 2007 | 23.17 |
› 

Česká republika na prodej, anebo, co se dá ještě prodat cizincům.

Už v dohledné době by mohli cizinci - občané zemí EU - získat možnost nakupovat zemědělskou půdu v Česku za stejných podmínek jako občané ČR. Vyplývá to ze středečního rozhodnutí vlády, která se vyslovila pro novelizaci devizového zákona a zákona o prodeji státní zemědělské půdy.

Podle novely by zájemcům z jiných zemí EU, kteří by chtěli v ČR koupit zemědělskou půdu, stačilo zaregistrovat se jako zemědělský podnikatel u místně příslušné zemědělské agentury. Zrušena by byla podmínka tříletého trvalého pobytu v ČR a odpadl by rovněž požadavek prokázat bezúhonnost, odbornou způsobilost a znalost českého jazyka, uvedlo tiskové oddělení MZe.
Rolníci v tuzemsku z 90 procent hospodaří na půdě pronajaté. Omezení pro cizince je mělo chránit před tím, aby jim pozemky nevykoupili kapitálově silnější zahraniční zájemci.

Lesy vrátíme šlechtě a také katolická církev si ukousne, továrny, lázně za pár šupů cizincům a nyní prodáme i zemědělskou půdu. Co vlastně zůstane nám? Jen dluhy naší neschopné a rozežrané vlády a oči pro pláč.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (9x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře