Prasečí chřipka, velký kšeft

13. leden 2010 | 19.51 |
› 

Už to leze. Vyhlášení pandemie prasečí chřipky, která se rozšířila v loňském roce, bylo falešné.Vše mají na svědomí farmaceutické firmy, které na strachu z nemoci vydělaly pohádkové sumy. Prohlásil to Wolfgang Wodarg, šéf zdravotní sekce Rady Evropy "Je to jeden z největších zdravotních skandálů století,"

Wodarg upozorňuje, že například britské ministerstvo zdravotnictví dříve varovalo, že nemoc si může vyžádat 65 tisíc obětí jen na ostrovech, ačkoli počet mrtvých je zatím 251.

Zatímco řada států vynakládala spousty peněz ze zdravotních rozpočtů na očkování miliónů lidí, šlo pouze o poměrně mírné onemocnění, tvrdí Wodarg. "Měli jsme slabou chřipku – a falešnou pandemii.

V rozhodnutí Světové zdravotnické organizace (WHO) vyhlásit pandemii mají podle Wodarga prsty výrobci protichřipkových léků a vakcín. Naočkovali atmosféru strachu, kvůli které pak vlády řady států podepsaly s výrobci vakcín smlouvy. "Tak měli producenti zaručeny obří zisky.

Pozorovatelé upozorňují, že chřipková epidemie je alespoň v Evropě na ústupu a řada států neví, co s obrovskými zásobami vakcín a protichřipkových léků. Jde například o Francii, Německo, Švýcarsko a o další státy. Některé z nich jich dokonce objednaly více, než mají počet obyvatel, a nyní je chtějí prodávat zemím třetího světa.

A nyní to nacpeme za pár kaček do rozvojových zemí.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (34x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře