Církev vrací sv. Víta

3. březen 2007 | 12.49 |
› 

Na opětovém předání katedrály sv. Víta státu se v pátek dohodla Správa Pražského hradu s Metropolitní kapitulou. Stokorunové vstupné, které návštěvníci objektu doposud platili, bude zrušeno.

Předpokládáme, že v úterý začne proces předávání. Máme připravené všechny protokoly i co se týče vody, energie, zabezpečení atd. Chybějí jen podpisy a razítka. Zkrátka, kdybychom začali hned teď, do večera jsme schopni převést všechny budovy," řekl v pátek odpoledne na dotaz Práva mluvčí prezidenta Václava Klause Petr Hájek.
Podle něj na Hradě nemají žádnou pochybnost, že předání proběhne hladce. "Byl také vyzván zástupce kapituly, aby už nepokračovali ve vybírání vstupného do katedrály," prozradil Hájek.

Stokorunové vstupné totiž k nevoli návštěvníků i prezidentské kanceláře zavedla církev loni v září, když na základě soudního rozhodnutí sv. Víta převzala. "Se stoprocentní jistotou mohu říci, že vstupné v katedrále bude zrušeno," uvedl mluvčí.

Nejvyšší soud minulý měsíc zrušil rozhodnutí, že katedrála patří církvi, a nařídil znovu projednat nižšímu soudu spor o její vlastnictví. Vyhověl tak dovolání Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (6x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře