Italský "netopýr"

5. březen 2007 | 21.11 |
› 

Italský paraglidista byl v neděli po třech dnech nalezen živý, jak visí hlavou dolů na stromě v lese Vallombrosa poblíž Florencie. Sedmačtyřicetiletý muž byl považován za nezvěstného od čtvrtka, kdy se vydal holdovat svému oblíbenému sporu - letu na paraglidovém kluzáku, oznámili italští záchranáři.
Záchrana trvala dlouho, neboť po celé tři dny panovala nad krajem mlha, která znemožňovala pátrání vrtulníkem ze vzduchu. V neděli dopoledne záchranáři konečně objevili muže, jak visí v popruzích ve větvích stromů asi deset metrů nad zemí. Právě to, že byl zamotán do popruhů a části padáku, mu znemožňovalo, aby se sám vyprostil.
Paraglidista byl celkově vysílený, neměl ale žádná vážnější zranění. Přesto byl po vyproštění odvezen do nemocnice k celkovému vyšetření a ošetření lehčího zranění na noze. Třídenní poloha hlavou dolů však přece jen zanechala na muži své stopy.

"Je celkem klidný, ale čas od času se zatím u něj projevují chvilky zmatenosti, kdy vyslovuje nesmyslné věty, jako by byl mimo realitu," uvedl jeden ze záchranářů Stefano Renaldelli.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (7x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře